^
STRÁNKY PROVOZUJE OBSERVATOŘ KLEŤ
HLEDAT

NEO novinky

Jana Tichá - 9. 4. 2013 | přístupy: | vytisknout článek

Na letošní duben se chystají hned dvě významné aktivity související s výzkumem blízkozemních těles (NEO), možného nebezpečí jejich střetu se Zemí a ochrany lidstva proti němu.

Třetí pokračování IAA Planetary Defense Conference se bude konat od 15. do 19. dubna 2013 v Flagstaffu v Arizoně. Téma konference zní "Gathering for Impact!" čili převedeno jak se společně připravovat na impakt. Mezinárodní komunita bude probírat spoustu aspektů souvisejících s blízkozemními asteroidy, jejich hledáním, výpočty drah i přiblížení k Zemi, zkoumáním jejich fyzikálních vlastností, chemického a mineralogického složení, i možnostmi obrany proti srážce s nimi.

Předchozí dvě konference se pod záštitou IAA - Mezinárodní astronautické akademie konaly v dubnu 2009 v Granadě a v květnu 2011 v Bukurešti.

Ještě před konferencí, na 10. dubna 2013 je naplánováno slyšení v Kongresu USA ve Washingtonu pod názvem Nebezpečí z kosmu : přehled snah sledovat a zmírňovat následky střetů asteroidy a meteoroidy (část II.)

Za vědeckou komunitu se zúčastní Dr. Ed Lu, předseda B612 Foundation, Dr. Donald K. Yeomans, ředitel Near-Earth Objects Program Office, Jet Propulsion Laboratory, NASA a Dr. Michael F. A'Hearn, vicepředseda Committee to Review Near-Earth Object Surveys and Hazard Mitigation Strategies, National Resource Council, USA.

Tak uvidíme, co se z toho všeho ve vztahu k výzkumu NEO vyvine.

POČET NÁVŠTĚV

1 887 586 návštěv od 1. března 2003

Klet.cz Planetky.cz WebArchiv